B.A.P w japońskim magazynie 10Asia+ magazine (Vol. 4)

Translator: Alex
Original post: http://www.bapyessirfansite.com/2013/11/bap-in-japanese-version-of-10asia.html





Po przywitaniu z dziennikarzem, Hidetaka Nishio (X-GUN), rozpoczęło się nagrywanie. Kiedy Nishio spytał o japoński debiut B.A.P, Daehyun odpowiedział: „To było jedno z naszych marzeń, więc bardzo się cieszymy, że mogliśmy zadebiutować w Japonii”, i uśmiechnął się szeroko. Następnie, zapytani o wrażenie, jakie wywarli na nich japońscy fani, po krótkiej dyskusji kto ma odpowiedzieć, odezwał się lider, Bang Yongguk: Myślę, że są mili i uroczy”. Widząc, jak nieśmiało odzywa się Yongguk. Który patrzył w ziemię, aby ukryć twarz, Nishio zdziwił się, i powiedział: „W porównaniu do twojego silnego wizerunku na scenie, podczas wywiadu wyglądasz bardzo niewinnie i miło - podoba mi się ta przepaść!”. Himchan też powiedział: „Robię się nieśmiały przed kamerą...”. Jongup: „ Na scenie koncentrujemy się na tańcu i śpiewaniu, więc jest OK, ale ciągle ie przyzwyczailiśmy się do rozmowy przed kamerą”. To zadziwiające, ze są tak nieśmiali, mimo ich popularności.
                O ich debiutanckim japońskim singlu, „Warrior”, Bang Yongguk powiedział: „ To piosenka o niesprawiedliwości społeczeństwa. Myślę, że dzięki tej piosence mogliśmy pokazać kolor muzyki B.A.P.” O elemencie, na którym fani powinni skupić się najbardziej podczas słuchania piosenki, Daehyun, pewny siebie, powiedział: „Chciałbym, żeby ludzie najbardziej skupiali się na tekście. Ale chciałbym też, żeby dokładnie oglądali nasze występy!” i uśmiechnął się. Na pytanie Nishio o ich kolor i to, co ich wyróżnia spośród innych k-popowych artystów, natychmiast odpowiedział Jongup: „Taniec!” Słysząc ta odpowiedź, Nishio zaprezentował swoje układy do „Warrior” i „One Shot”, które ostatnio ćwiczył. B.A.P byli pod wrażeniem i bardzo się ucieszyli. Mówią, że choreografia do 1 piosenki zajmuje im 12 godzin, przez 1 – 2 miesięcy. „Ponieważ nasze układy są ciężkie i trudne, bardzo nas męczą...” powiedział Himchan i uśmiechnął się gorzko.


                To trzecia wizyta B.A.P w Japonii. Uczyli się japońskiego przez 2 lata, i nawet jeśli Daehyun skromnie wyznaje, że nie idzie im dobrze, widać, że się znacznie poprawili.


© bapyessir.com #Yui (English) | bapyessir.com & bappoland.wordpress.com #Alex (Polish)




Historia podoju świata przez B.A.P. Tym podbijemy Koreę! Członkowie zespołu przedstawiają piosenki.

Bang Yongguk: Nienawidzę niesprawiedliwości i niedorzeczności. Jeśli jest coś, co jest nie w porządku, musimy o tym mówić na głos. Nasi fani są ciągle młodzi. Ale omijanie trudnych tematów z tego powodu byłoby nie w porządku. Jeśli nauczą się, jak jak zrozumieć i jak radzić sobie z problemami społeczeństwa jeszcze w młodym wieku, to wydaje mi się, że wyrosną na dobrych, porządnych ludzi. Nie idziemy na ustępstwa – to właśnie jest styl B.A.P


B.A.P wrócili z mocniejsza muzyką. Są hip-hopowymi idolami i wyraźniej przekazują swoje wiadomości. Agresywne ale i pouczające teksty są w ich stylu. Jakimi piosenkami tym razem podbiją świat? Poprosiliśmy ich, żeby przedstawili nam piosenki ze swojego trzeciego mini-albumu, „Badman”.

© bapyessir.com #Yui (English) | bapyessir.com & bappoland.wordpress.com #Alex (Polish)



EXCUSE ME
Himchan: To idealna piosenka, żeby ożywić trochę fanów. Myślę, że na scenie możemy dać przy niej bardzo ekscytujący występ! Nie mogę się tego doczekać!
10Asia: Ta piosenka jest bardzo hip-hopowa, i ma najmocniejszy rap ze wszystkich piosenek na trzecim mini-albumie. Jesteśmy przekonani, że będziecie w stanie to poczuć podczas koncertu. Piosenka jest bardzo w stylu B.A.P – pokazuje ich nastawienie w stosunku do ich muzyki poprzez agresywny tekst. 

COFFEE SHOP
Youngjae: Zawsze chciałem spróbować Jazzu. W tej piosence możecie zobaczyć nasza dojrzalsza stronę. Utwór wiele zyskał dzięki Song Youngju, sławnej jazzowej pianistce.
Himchan: Trudno było tak spokojnie śpiewać., ale jestem usatysfakcjonowany wynikiem, ponieważ piosenka dobrze wyszła.
10Asia: Miejska piosenka w stylu R&B. Dojrzała piosenka, jaką rzadko można spotkać w wykonaniu idoli. Najlepszy pianistka w Korei. Song Youngju, dodała przyjemnej jazzowej atmosfery, chwilowo odchodząc od swojego stylu. Dzięki tej piosence możemy zobaczyć inny niż do tej pory sposób wyrażania się B.A.P.

BOW WOW
Jongup: To piosenka opisująca mężczyznę, którego interesuje inna kobieta, mimo że ma dziewczynę, w zabawny sposób. Zdenerwowana dziewczyna pyta: „czemu patrzysz na inne, skoro masz mnie?” Ale on tylko wzrusza ramionami: „Wszyscy mężczyźni są tacy” Ale na końcu mówi: „Ponieważ ty jesteś przy mnie, cały świat jest mój” i wszystko kończy się dobrze (śmiech).
ZELO: Słuchając tej piosenki zauważycie, że ma ona popularny hip-hopowy beat. Rytm dobrze pasuje do  tego, co mówi mężczyzna. Myślę, że ten facet jest w pewien sposób czarujący, i nie można go nienawidzić.
10Asia: Najradośniejsza piosenka na albumie. Uroczy utwór, w którym B.A.P pojmuje miłość na swój własny sposób. Różne tony Daehyuna i Youngjae dobrze ze sobą harmonizują.

HURRICANE
Bang Yongguk: W tej piosence rzuciliśmy wyzwanie muzyce electro-house, której nigdy nie próbowaliśmy. Zwykle nasza muzyka jest bardzo głęboka, ale tym utworem chcieliśmy pokazać nową stronę naszej muzyki.

10Asia: W odróżnieniu od innych piosenek B.A.P, ta ma melodię typową dla electro-dance. Chon Down and Marco, kompozytorzy, którzy wspólnie pracowali nad „No Mercy”, które było tytułowym utworem pierwszego mini-albumu, pracowali też nad ta piosenką, a Bang Yongguk napisał słowa. Ma w sobie nie tylko odcień hi-hopu, ale i porządnego rocka.

© bapyessir.com #Yui (English) | bapyessir.com & bappoland.wordpress.com #Alex (Polish)


©bapyessir.com

WHUT’S POPPIN’
ZELO: To moja ulubiona piosenka na tym albumie. Lubię bezpośredni tekst Yongguka. Dużo w nim „podstępnego języka”, o którym zawsze mówi (śmiech).
Bang Yongguk: Zrobiliśmy „Whut's Poppin'”, ponieważ potrzebowaliśmy piosenki, która przedstawi nasz najnowszy album.  Podczas naszej trasie po Ameryce odwiedziliśmy Bronx (Nowy Jork). To miejsce jest trochę niebezpieczne, ale czuć w nim atmosferę hip-hopu, i poznaliśmy tam kilku ludzi, którzy nauczyli nas pozdrowienia „Whut’s Poppin’” [N/T: nasze polskie „jak leci”]. Ponieważ chciałem zrobić z ta piosenką coś hip-hopowego, dałem jej taki tytuł.  
10Asia: Jako lider, Bang Yongguk powiedział, że ta piosenka opisuje różne muzyczne gatunki, które pojawiają się na albumie. Są tam bezpośrednie zwroty, takie jak „Należmy do innej klasy niż ci, co są jak słabe dziewczynki”, czy „Jesteśmy inni od głupców, który boją się porażki.” Ale do kogo są skierowane te słowa? Silny image i hip-hopowy styl, który B.A.P ma od debiutu, ciągle nas przyciąga.  

BADMAN
Bang Yongguk: Ta piosenka wyraża nasze stanowisko przeciw zbrodni. Kiedy pisząc teksty oglądałem wiadomości, zwróciłem uwagę, że wiele z nich jest o morderstwach lub kradzieżach.  Zdecydowałem się napisać ta piosenkę, bo chciałem ostrzec ludzi, i zmusić ich do myślenia o tych przestępstwach, kiedy słuchają naszej piosenki,  ponieważ wydaje mi się, że ludzie szybko nich zapominają. Spośród sześciu piosenek, nad ta pracowałem najwięcej. Po raz pierwszy użyliśmy obecnie popularnej w USA muzyki trap. 

10Asia: Tytułowa piosenka. Napisana przez Kang Jiweona i Kim Kibuma, którzy pracują nie tylko nad utworami B.A.P, ale i Secret, i innych girlsbandów. Ta piosenka tez jest bardzo w stylu B.A.P, i ma w sobie posmak muzyki trap, która jest popularna w Ameryce [trap: podgatunek elektroniki], oraz przekazuje, że sprawiedliwość zwycięży.


© bapyessir.com #Yui (English) | bapyessir.com & bappoland.wordpress.com #Alex (Polish)

No comments:

Post a Comment